Esoleo na dachach sklepów Dino Polska zamontuje 300 instalacji fotowoltaicznych

Podziel się tym wpisem:

Autor: Zespół GreenLab

Esoleo – spółka z Grupy Polsat Plus – podpisało kolejną umowę z Dino Polska na montaż 300 instalacji fotowoltaicznych o mocy 39,6 kWp każda, podała spółka. W ramach pierwszego kontraktu, obejmującego lata 2020-2021, spółka uruchomiła dla sieci 200 elektrowni słonecznych. 

  • Do końca 2022 roku moc instalacji fotowoltaicznych na dachach sklepów należących do Dino Polska wyniesie kilkadziesiąt megawatów.
  • Jest to kolejna duża inwestycja Esoleo, obok uruchomionej pod koniec października 2021 r. największej w Polsce farmy fotowoltaicznej w Brudzewie o mocy 70 MWp, którą firma wykonała dla ZE PAK. 

Dino to przykład dużej sieci sklepów, która, decydując się na fotowoltaikę, dba zarówno o swój biznes, zabezpieczając się przed rosnącymi cenami energii, ale też troszczy się o czyste powietrze w Polsce – skomentował prezes Esoleo Mariusz Klimczak, cytowany w komunikacie. 

Do końca 2022 roku moc instalacji fotowoltaicznych na dachach sklepów należących do Dino Polska wyniesie kilkadziesiąt megawatów. 

Jedna firma może zdecydować się na farmę fotowoltaiczną, czyli dużą elektrownię słoneczną zlokalizowaną w jednym miejscu lub na wiele instalacji rozsianych po całej Polsce. Budowa nawet dużej ilości mikroinstalacji jest jednak łatwiejsza i szybsza – dodał członek zarządu Esoleo Krzysztof Dziaduszyński. 

Jest to kolejna duża inwestycja Esoleo, obok uruchomionej pod koniec października 2021 r. największej w Polsce farmy fotowoltaicznej w Brudzewie o mocy 70 MWp, którą firma wykonała dla ZE PAK.