Zostań Ekopro

Osiągnij przewagę konkurencyjną już dziś!

“JESTEM EKOPRO” to kompleksowe wsparcie Twojej firmy w zakresie gospodarki odpadami, opakowaniami na rynku Polskim i Europejskim oraz emisjami zanieczyszczeń. Spełnianie przepisów to dopiero początek drogi, Nasze doświadczenie we wdrażaniu gospodarki o obiegu zamkniętym pomoże Państwu zrealizować obowiązki w zakresie ochrony środowiska w sposób uzasadniony ekonomicznie. Certyfikat “JESTEM EKOPRO” pomoże zbudować zielony wizerunek Państwa przedsiębiorstwa lub organizacji.

Etapy:

Audyt przedsiębiorstwa:

Nasz zespół sprawdzi w jaki sposób realizujecie Państwo przepisy dotyczące gospodarki i segregacji odpadów komunalnych i przemysłowych. Skontrolujemy odbiorców i koszta, pomożemy w automatyzacji procesu obsługi BDO.

Skontrolujemy wpływ rozszerzonej odpowiedzialności producenta ROP. Ocenimy sposób wprowadzania produktów w opakowaniach i sprzętu elektronicznego na rynku polskim i europejskim, ocenimy metody obliczeń oraz poprawność klasyfikacji poszczególnych materiałów.

Sprawdzimy emisję zanieczyszczeń do atmosfery, porównamy ją ze stanem raportowanym w KOBiZE. Skontrolujemy łańcuchy dostaw, zużycie zasobów naturalnych oraz możliwości wdrożenia floty niskoemisyjnej.

Raport

Audyt kończymy raportem stwierdzającym uchybienia w realizacji przepisów dotyczących ochrony środowiska wraz z oceną kosztów gospodarki odpadami, opakowaniami i emisjami.

Strategia

Na podstawie zgromadzonych informacji Nasz zespół ekspercki wskaże zagrożenia i możliwości płynące z wdrażania Europejskiego Zielonego Ładu. Dzięki odpowiednio szybkiemu planowaniu nie tylko unikną Państwo niepotrzebnych kosztów w obszarze ochrony środowiska bezpośrednio związanego z Państwa bieżącymi obowiązkami w tym zakresie, ale już dziś zbudujecie podwaliny do osiągnięcia przewagi konkurencyjnej w swojej branży w przyszłości.

Certyfikat “JESTEM EKOPRO”

Firma która spełnia wszystkie przepisy prawne w zakresie ochrony środowiska i patrzy odpowiedzialnie w przyszłość otrzymuje możliwość korzystanie z loga “JESTEM EKOPRO” na swojej stronie internetowej, produktach, opakowaniach oraz materiałach promocyjnych. Stworzymy politykę środowiskową dla Państwa przedsiębiorstwa lub organizacji, zajmiemy się również zielonym marketingiem Państwa produktów lub usługi. Zapewnimy Państwu dostęp do zamkniętego forum wraz z comiesięcznymi szkoleniami online i konsultacjami dotyczącymi najnowszych i najważniejszych zmian w zakresie ochrony środowiska!

Dołącz do nas już dziś, zamów bezpłatną konsultację!