PGE i Liga Ochrony Przyrody podpisały umowę o partnerstwie strategicznym

Podziel się tym wpisem:

Autor: Zespół GreenLab

Polska Grupa Energetyczna i Liga Ochrony Przyrody (LOP) podpisały umowę o partnerstwie strategicznym. Współpraca zakłada realizację działań z zakresu ochrony środowiska oraz edukacji przyrodniczej i ekologicznej. Umowa została podpisana przez prezesa zarządu PGE Wojciecha Dąbrowskiego oraz Prezesa LOP Pawła Sałka.

  • Partnerstwo strategiczne z PGE daje możliwości rozszerzenia działań koncentrujących się na kształtowaniu i budowaniu właściwych postaw człowieka zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju, a także popularyzacji wiedzy przyrodniczej.


Partnerstwo strategiczne PGE i Ligi Ochrony Przyrody otwiera nowy rozdział w dziedzinie działań na rzecz środowiska, ochrony przyrody, edukacji i ekologii, a także zrównoważonego rozwoju – mówił Wojciech Dąbrowski, prezes PGE. 

Prezes LOP stwierdził, że partnerstwo strategiczne z PGE daje możliwości rozszerzenia działań koncentrujących się na kształtowaniu i budowaniu właściwych postaw człowieka zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju, a także popularyzacji wiedzy przyrodniczej. Prezes Sałek podkreślił, że wszystkie działania będą przede wszystkim koncentrować się na edukacji młodzieży w kwestiach związanych z energią odnawialną.   

Prezes Dąbrowski zaznaczył, że umowa została podpisana z najstarszą organizacją ekologiczną w Polsce. 

Nowe, postępowe i etyczne podejście do kwestii przyrody i zasobów naturalnych ziemi prezentowały środowiska konserwatywne wywodzące się z kultury i tradycji chrześcijańskiej. W Polsce ten ruch zaowocował utworzeniem w 1928 roku Ligi Ochrony Przyrody – przypomniał Wojciech Dąbrowski.