Rafako i Pinggao Group będą realizowały wspólnie projekty energetyczne

Podziel się tym wpisem:

Autor: Zespół GreenLab

Rafako i Pinggao Group zawarły porozumienie o współpracy w zakresie wspólnej realizacji projektów – podało Rafako w komunikacie prasowym.

  • Porozumienie w szczególności ma dotyczyć branży energetycznej, ale strony nie wykluczają też współpracy przy innych projektach. Zakładają, że pierwsze wspólne projekty zrealizują w ciągu roku od zawarcia porozumienia.

Z komunikatu wynika, że na mocy zawartego porozumienia przedsiębiorstwa zobowiązały się do wspólnego uczestniczenia w przetargach na projekty, które są dla obu stron interesujące, ale trudne do samodzielnej realizacji – zamierzają w tym celu powołać zespoły i udostępniać sobie wzajemnie posiadane zasoby, by razem realizować pozyskane projekty. Ponadto, planują wspólne przygotowywanie dokumentacji i wymianę know-how.

To porozumienie znacząco poprawia nasze możliwości ofertowania, nasz chiński partner zobowiązuje się bowiem do zapewnienia gwarancji finansowych, które w ostatnich latach często stanowiły dla Rafako barierę w przystępowaniu do projektów.

powiedział, wiceprezes Rafako Maciej Stańczuk

Rafako dostarcza specjalistyczne rozwiązania dla sektora energetycznego, ciepłownictwa oraz branży ropy i gazu w Polsce i za granicą.

Pinggao Group jest jednym z największych producentów aparatury i urządzeń energetycznych wysokiego napięcia w Chinach. Firma posiada również doświadczenie w realizacji projektów energetycznych.

Źródło: PAP Biznes