RWE zainwestuje w Wielkiej Brytanii 15 mld funtów

Podziel się tym wpisem:

Autor: Zespół GreenLab

Największy niemiecki producent energii planuje inwestycje w zielone technologie i infrastrukturę w Wielkiej Brytanii. W ramach planu inwestycyjnego do roku 2030 przewiduje się wydatkowanie 5 mld funtów na farmy wiatrowe Triton Knoll i Sofia oraz na rozwój czterech nowych farm o łącznej mocy 2,6 gigawatów (GW).

  • Dla RWE, Wielka Brytania jest drugim co do ważności rynkiem jeżeli chodzi o odnawialne źródła energii.
  • RWE posiada w Wielkiej Brytanii 7 GW mocy w elektrowniach i elektrociepłowniach gazowych.


RWE które zajmuje się wytwarzaniem energii z węgla i odnawialnych źródeł energii jest również preferowanym oferentem dla dwóch nowych przybrzeżnych lokalizacji morskich farm wiatrowych położonych na wodach Wielkiej Brytanii na Dogger Bank na Morzu Północnym, o potencjalnej mocy zainstalowanej 3 GW.

Dla RWE Wielka Brytania jest drugim co do ważności rynkiem jeżeli chodzi o odnawialne źródła energii. Niemcy posiadają na wyspach brytyjskich ponad 20% swoich mocy zainstalowanych wynoszących łącznie 9,4 GW. RWE posiada również w Wielkiej Brytanii 7 GW mocy w elektrowniach i elektrociepłowniach gazowych, co czyni z Wielkiej Brytanii największy rynek zagraniczny firmy pod względem mocy zainstalowanej we wszystkich źródłach energii.