Nowy wodorowy alians w Azji

Podziel się tym wpisem:

Autor: Zespół GreenLab

Państwowy gigant QatarEnergy i koreański Hydrogen Convergence Alliance (H2Korea) podpisały umowę o współpracy w dziedzinie energii wodorowej.

  • Umowa ramowa przewiduje współpracę w zakresie rozwoju sektora wodorowego w obu krajach, wsparcie rozwoju przemysłu wodorowego i rozbudowy łańcucha dostaw wodoru, a także wspiera wysiłki w celu przyspieszenia współpracy w zakresie technologii związanych z wodorem na całym świecie.
Źródło: The Peninsula Qatar

W uroczystości podpisania umowy brał udział Saad Sherida Al-Kaabi, Minister Stanu ds. Energii oraz jednocześnie prezydent i dyrektor generalny QatarEnergy, oraz Sung-Wook Moon, Minister Handlu, Przemysłu i Energii Republiki Korei. Hydrogen Convergence Alliance (H2Korea) jest publiczno-prywatnym organem konsultacyjnym powołanym przez rząd koreański w 2017 r. w celu promowania i rozwijania przemysłu wodorowego i budowy gospodarki wodorowej w Republice Korei. Jest on koordynatorem działań sektora publicznego i prywatnego poprzez, wspieranie przedsiębiorstw, projektów współpracy międzynarodowej i realizację projektów public relations.