Duński Ørsted oraz Politechnika Warszawska podpisały list intencyjny o współpracy

Podziel się tym wpisem:

Autor: Zespół GreenLab

Wspomniany dokument zakłada rozpoczęcie długofalowej współpracy pomiędzy Ørsted Polska, a Wydziałem Elektrycznym Politechniki Warszawskiej w zakresie promowania badań i rozwoju, a także wdrażania bezpiecznych i zrównoważonych rozwiązań energetycznych z myślą o rozwoju morskich farm wiatrowych w polskiej części Morza Bałtyckiego.

  • Dzięki współpracy Wydziału Elektrycznego i Ørsted Politechnika Warszawska zamierza intensywnie uczestniczyć w procesie tworzenia i rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce.
Źródło: Biuletyn PW

W przyszłości możliwe jest również stworzenie dwóch programów stypendialnych: jeden dla najbardziej obiecujących studentów zajmujących się tą dziedzina energetyki odnawialnej, a drugi dla kadry naukowej, z którą Ørsted zamierza w przyszłości realizować projekty badawczo-naukowe dla przyszłej komercjalizacji przez przemysł wiatrowy. Dzięki współpracy Wydziału Elektrycznego i Ørsted Politechnika Warszawska zamierza intensywnie uczestniczyć w procesie tworzenia i rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce. Ale nie tylko ponieważ elementem łączącym wszystkie odnawialne źródła energii są urządzenia energoelektroniczne wykorzystywane również w fotowoltaice, elektromobilności oraz do przetwarzania i magazynowania energii elektrycznej. Strony zamierzają także pracować nad stworzeniem programu i uruchomieniem kierunku studiów skoncentrowanych na morskich farmach wiatrowych.