Bałtycka farma wiatrowa Kriegers Flak z certyfikatem

Podziel się tym wpisem:

Autor: Zespół GreenLab

Międzynarodowa spółka audytorska TÜV SÜD ogłosiła, że ​​zakończyła certyfikację morskiej farmy wiatrowej Kriegers Flak. Certyfikacja została przeprowadzona zgodnie z duńską normą BEK 73-potwierdza ona, że ​​farma wiatrowa została zbudowana zgodna z duńskimi przepisami i gwarantuje bezpieczeństwo turbin.

  • Łączna moc elektrowni to 605 MW, co zaspokoi roczne zapotrzebowanie na energię 600 tys. gospodarstw domowych.
  • Jest to obecnie największa morska elektrownia wiatrowa w Skandynawii. Znajduje się na Morzu Bałtyckim, 15-40 km od wybrzeża duńskiego. Zbudowana jest z 72 turbin wiatrowych o mocy 8 MW każda, wyprodukowanych przez firmę Siemens Gamesa.


Morska farma wiatrowa Kriegers Flak należąca do szwedzkiego potentata Vattenfalla została oficjalnie uruchomiona we wrześniu 2021 roku. Jest to obecnie największa morska elektrownia wiatrowa w Skandynawii. Znajduje się ona na Morzu Bałtyckim, 15-40 km od wybrzeża duńskiego. Zbudowana jest z 72 turbin wiatrowych o mocy 8 MW każda, wyprodukowanych przez firmę Siemens Gamesa.

Łączna moc elektrowni to 605 MW, co zaspokoi roczne zapotrzebowanie na energię 600 tys. gospodarstw domowych. W ramach projektu Combined Grid Solution Kriegers Flak jest połączony z niemiecką farmą wiatrową Baltic II (288MW), która znajduje się niecałe 30 kilometrów na południowy wschód od Kriegers Flak. Pozwala to na dostawy zielonej energii zarówno do Danii jak i Niemiec.